Rolnik jako przedsiębiorca

Pytanie:

"Czy można być jednocześnie rolnikiem prowadzącym działalność agroturystyczną (która to nie podlega przepisom ustawy prawo działalności gospodarczej i przy tym jest zwolniona z podatku dochodowego po spełnieniu określonych warunków) i przedsiębiorcą posiadającym we wpisie do działalności gospodarczej przedmiot sformułowany (zgodnie z PKD) jako "Hotele i restauracje", w którym to pojęciu mieszczą się też tego typu usługi zakwaterowania jakie oferuje popularna agroturystyka? "

Odpowiedź prawnika: Rolnik jako przedsiębiorca

Osoba będąca rolnikiem może być przedsiębiorcą, jeśli działalność gospodarcza prowadzona przez tę osobę wykracza poza zakres działalności agroturystycznej, która jest objętą wyłączeniem.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika