Sprzedaż niepodlegająca VAT a deklaracja VAT-7

Pytanie:

Firma świadczy usługi transportowe na terenie krajów Unii Europejskiej. Faktury za trasy rozpoczynające się i kończące poza Polską nie są objęte regulacjami ustawy o VAT, a w związku z tym klient wystawia je ze stawka NP. Czy wartość netto faktur sprzedaży w stawce NP za usługi transportowe na terenie UE, ale poza Polska, powinna być wykazana na deklaracji VAT-7? Jeżeli tak, to w której pozycji?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Usługi transportu  niepodlegające zgodnie z ustawą o podatku od towarów i usług (VAT) opodatkowaniu w Polsce nie są wykazywane w deklaracji VAT-7, co znajduje potwierdzenie w interpretacjach organów podatkowych (tak: postanowienie Drugiego Wielkopolskiego Urzędu Skarbowego w Kaliszu z dnia 12 stycznia 2006 r., sygn. DPP-005-85/05; informacja Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze z dnia 8 czerwca 2004 r., sygn. PP/443/992/V/04).

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 9.1.2014

  PIT 2013. Kalendarz podatnika. Styczeń.

  Rozliczenia podatkowe w podatku dochodowym od osób fizycznych należy składać do dnia 30 kwietnia 2014. Zaznaczyć jednak należy, że już w styczniu upływają ważne z punktu widzenia rozliczeń (...)

 • 7.1.2014

  Sprzedaż samochodu firmowego

  Ze względu na usunięcie z ustawy o podatku od towarów i usług definicji \"towarów używanych\" zmieniły się zasady dotyczące opodatkowania podatkiem VAT m.in. przy sprzedaży samochodów (...)

 • 24.1.2019

  ZUS wysyła PIT-y

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę ok. 9,5 mln deklaracji podatkowych PIT do wszystkich, którzy w ubiegłym roku pobierali świadczenia z ubezpieczeń społecznych.

 • 17.6.2014

  Czy można sprzedawać alkohol w sieci?

  Odpowiedź zasadniczo brzmi - nie.

 • 25.8.2014

  e-handel - co z kasą fiskalną?

  Sprzedaż dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, objęta jest obowiązkiem ewidencjonowania na kasie fiskalnej. Czy sprzedając (...)