Stawiennictwo świadków na wezwanie

Pytanie:

"Policja z małej wioski - komisariat wezwała sobie na przesłuchanie w jeden dzień cały Zarząd spółki. W charakterze świadka. Sprawa dotyczy jednego z klientów, jakich mamy całe dziesiątki. Czy musimy paraliżować firmę i jechać razem? Czy nie ma możliwości nas prześłuchania przez policję w naszym mieście"

Odpowiedź prawnika: Stawiennictwo świadków na wezwanie

Co do zasady podmioty wezwane w charakterze świadka mają obowiązek stawić się do miejsca wezwania.W analizowanej sytuacji należałoby złożyć wniosek o mozliwość przesłuchania wszystkich, bądź niektórych tylko osób w miejscu ich zamieszkania. Wniosek należy złożyż do komisariatu Policji, który wezwał te osoby na przesłuchanie.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika