Stawka VAT na sprzedaż i montaż paneli podłogowych

Pytanie:

Prowadzona działalność dotyczy sprzedaży i montażu paneli podłogowych. Sama sprzedaż jest w kwestii VAT-u sprawą jasną. Pytanie dotyczy kwestii układania paneli u klienta - czy zastosowanie stawki 7% VAT jest obligowane zawarciem umowy z tym klientem?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Usługi montażu paneli podłogowych zaliczyć należy do robót budowlano-montażowych oraz remontów i robót konserwacyjnych. Jeśli usługi te związane są z budownictwem mieszkaniowym i infrastrukturą towarzyszącą opodatkowane są stawką 7% na podstawie art. 146 ust. 1 pkt 2 lit a) ustawy o podatku od towarów i usług.

Przepisy nie przewidują szczególnego sposobu zawierania umów o wykonanie takich usług. Mając na uwadze, że może to być nawet forma ustna, wystarczające więc jest wystawienie faktury ze stawką 7%, bez zawierania umowy w formie pisemnej.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 23.8.2018

  Najniższa krajowa 2018 - ile wynosi najniższa krajowa brutto i netto?

  Wzrosła najniższa krajowa. Od 1 stycznia 2018 roku pracowników otrzymujących minimalne wynagrodzenie za pracę czeka podwyżka. Płaca minimalna wzrośnie wtedy do 2.100 złotych. To o 5% i jednocześnie (...)

 • 30.7.2019

  Do 31 lipca czas na zmiany oznaczeń w kasach rejestrujących

  Przypominamy, że do 31 lipca 2019 r. należy zmienić oznaczenia literowe dla stawek VAT w kasach rejestrujących. Poniżej wyjaśniamy najczęstsze wątpliwości dotyczące tych zmian.

 • 10.4.2017

  Więcej stojaków rowerowych na polskich stacjach

  Ponad 400 nowych stojaków rowerowych na około 100 stacjach w Polsce - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wiosną rozpoczynają montaż stojaków. Rowerzyści do końca roku będą mogli korzystać (...)

 • 29.5.2019

  Płaca minimalna w górę?

  2450 złotych w 2020 roku – Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przedłożyło Radzie Ministrów propozycję minimalnego wynagrodzenia.

 • 7.1.2014

  Sprzedaż samochodu firmowego

  Ze względu na usunięcie z ustawy o podatku od towarów i usług definicji \"towarów używanych\" zmieniły się zasady dotyczące opodatkowania podatkiem VAT m.in. przy sprzedaży samochodów (...)