e-prawnik.pl Porady prawne

Stawka VAT na sprzedaż i montaż paneli podłogowych

Pytanie:

Prowadzona działalność dotyczy sprzedaży i montażu paneli podłogowych. Sama sprzedaż jest w kwestii VAT-u sprawą jasną. Pytanie dotyczy kwestii układania paneli u klienta - czy zastosowanie stawki 7% VAT jest obligowane zawarciem umowy z tym klientem?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Stawka VAT na sprzedaż i montaż paneli podłogowych

6.1.2005

Usługi montażu paneli podłogowych zaliczyć należy do robót budowlano-montażowych oraz remontów i robót konserwacyjnych. Jeśli usługi te związane są z budownictwem mieszkaniowym i infrastrukturą towarzyszącą opodatkowane są stawką 7% na podstawie art. 146 ust. 1 pkt 2 lit a) ustawy o podatku od towarów i usług.

Przepisy nie przewidują szczególnego sposobu zawierania umów o wykonanie takich usług. Mając na uwadze, że może to być nawet forma ustna, wystarczające więc jest wystawienie faktury ze stawką 7%, bez zawierania umowy w formie pisemnej.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ