Świadczenia socjalne żołnierzy

Pytanie:

"Czy w myśl rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 października 1997 r. w sprawie służby wojskowej oraz uposażenia żołnierzy zawodowych wyz... w/g paragrafu 11 ust. 1 i 2 tegoż rozporządzenia, należą się żołnierzowi świadczenia socjalne, które są w tym zakładzie pracy jak również wynagrodzenie za godziny nadliczbowe oraz za pracę w nocy i święta? Pragnę nadmienić, że jest to praca w systemie 12-godzinnym i nie ma możliwości odebrania dni wolnych. Pracownicy tego zakładu takie świadczenia otrzymują. "

Odpowiedź prawnika: Świadczenia socjalne żołnierzy

Na podstawie powołanego przez Pytającego przepisu, do żołnierzy zawodowych pełniących służbę w instytucjach cywilnych stosuje się odpowiednio obowiązujące na zajmowanych przez nich stanowiskach służbowych przepisy m.in. prawa pracy dotyczące rozkładu czasu pracy i regulaminów pracy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować do takich żołnierzy postanowienia układu zbiorowego pracy. Dlatego tez możliwe jest stosowanie przepisów obowiązujących w danym zakładzie pracy do żołnierzy zawodowych pełniących tam służbę.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika