Szkolenie BHP w dzień wolny od pracy

Pytanie:

Firma zorganizowała szkolenie BHP w dzień wolny od pracy dla swoich pracowników w jaki sposób firma powinna zapłacić za te godziny, czy powinny to być 100-ki czy może 50-ki?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z art. 237[3]. § 3 kodeksu pracy szkolenia bhp odbywają się w czasie pracy i na koszt pracodawcy. Dlatego też w powyższym stanie faktycznym pracodawca jest obowiązay zapłacić pracownikom wynagrodzenie jak za pracę w dni wolne za każdą godzinę pracy z dodatkiem 100 % wynagrodzenia. W piewszej kolejności powinien jednak udzielić pracownikom innego dnia wolnego od pracy.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Jola

29.1.2011 10:6:8

Re: Szkolenie BHP w dzień wolny od pracy

Gdy szkolenie BHP odbywa się w godzinach porannych a ja pracuję po południu,czy jak uczestniczę w tym szkoleniu,to dzień mam wolny.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 22.3.2010

  Dodatkowe dni wolne od pracy

  Czy za święto przypadające w niedzielę 15 sierpnia, Święto Wniebowzięcia NMP, przysługuje dodatkowy dzień wolny? Czy wiesz już wszystko o dniach wolnych od pracy? Masz wątpliwości, czy pracodawca (...)

 • 3.7.2008

  3 maja i 1 listopada - dodatkowe dni wolne?

  Kodeks pracy nakazuje, aby tydzień pracy miał w tzw. okresie rozliczeniowym (podstawowy to 4 miesiące) przeciętnie 40 godzin. Zasadą jest też, że tydzień pracy składa się z 5 dni i 8 godzinnego (...)

 • 25.6.2012

  Praca zmianowa

  Praca zmianowa jest dopuszczalna bez względu na stosowany u danego pracodawcy system czasu pracy. Oznacza to, że zarówno w podstawowym czasie pracy, jak i przedłużonym czas pracy, w ruchu ciągłym, (...)

 • 14.10.2016

  Urlop wypoczynkowy - Ile dni urlopu?Jakie są zasady jego udzielania?

  Urlop wypoczynkowy to wolny od pracy okres czasu do wykorzystania w ciągu roku, przeznaczony na wypoczynek pracownika - regenerację sił, relaks fizyczny i psychiczny. Urlop wypoczynkowy jest (...)

 • 24.2.2019

  Wolne w Wielki Piątek w Austrii

  Przyznanie w Austrii dnia wolnego od pracy w Wielki Piątek tylko pracownikom należącym do niektórych Kościołów stanowi zakazaną przez prawo Unii dyskryminację ze względu na religię. (...)