Szkolenie BHP w dzień wolny od pracy

Pytanie:

"Firma zorganizowała szkolenie BHP w dzień wolny od pracy dla swoich pracowników w jaki sposób firma powinna zapłacić za te godziny, czy powinny to być 100-ki czy może 50-ki?"

Odpowiedź prawnika: Szkolenie BHP w dzień wolny od pracy

Zgodnie z art. 237[3]. § 3 kodeksu pracy szkolenia bhp odbywają się w czasie pracy i na koszt pracodawcy. Dlatego też w powyższym stanie faktycznym pracodawca jest obowiązay zapłacić pracownikom wynagrodzenie jak za pracę w dni wolne za każdą godzinę pracy z dodatkiem 100 % wynagrodzenia. W piewszej kolejności powinien jednak udzielić pracownikom innego dnia wolnego od pracy.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Jola 2013-01-29 10:06:08

    Gdy szkolenie BHP odbywa się w godzinach porannych a ja pracuję po południu,czy jak uczestniczę w tym szkoleniu,to dzień mam wolny.


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika