Termin rozwiązania umowy za porozumieniem

Pytanie:

"Czy rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron może być wypisane w dzień wolny od pracy (sobota)?"

Odpowiedź prawnika: Termin rozwiązania umowy za porozumieniem

Nie ma przeszkód, aby skutecznie dokonać rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron, które zostanie zawarte w dzień wolny od pracy. To wypowiedzenie umowy o pracę doznaje pewnych ograniczeń (powinno być dokonane w dzień roboczy) natomiast porozumienie, jak sama nazwa wskazuje, uzależnione jest od woli obydwu stron. Poza tym w porozumieniu stron konieczne jest zawarcie zgodnego oświadczenia woli obu stron stosunku pracy oraz wskazanie terminu, w którym nastąpi rozwiązanie umowy o pracę. Skutek więc nastąpi w terminie ustalonym przez strony.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Basia 2013-07-02 10:40:10

    Witam, jeżeli 30.06.2013 wypada w niedzielę, czy można rozwiązać umowę za porozumieniem stron 30.06. czy należy 28.06.


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika