Termin zapłaty podatku w dniu wolnym od pracy

Pytanie:

Czy w sytuacji, gdy termin zapłaty podatku dochodowego wypada w sobotę 20 listopada, mogę dokonać przelewu w pn. 22 listopada?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Tak, możliwość taka wynika z art. 12 § 5 Ordynacji podatkowej. W myśl tego przepisu, jeśli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy. Oznacza to, że wszelkie terminy upływające w soboty przedłużane są do pierwszego dnia pracującego. Tym samym dokonując przelewu w dniu 22 listopada dochowa Pan terminu upływającego w sobotę 20 listopada.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: