Treść oświadczenia woli o odwołąniu darowizny

Pytanie:

Czy treść oświadczenia woli o odwołaniu darowizny powinna zawierać jakąś określoną treść? Tzn. jest gdzieś wzór takiego oświadczenia? Czy też można napisać je w dowolnej formie?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Według poglądów doktryny dla skuteczności odwołania darowizny nie jest wymagane, aby oświadczenie w tym przedmiocie zawierało ściśle określoną treść. Musi być jednak ono zrozumiałe. Darczyńca powinien zawiadomić obdarowanego w sposób jednoznaczny, że dokonaną na jego rzecz darowiznę odwołuje i podać powód odwołania. W przeciwieństwie do przebaczenia, odwołania darowizny nie można dokonać w sposób dorozumiany. Staje się ono przy tym skuteczne z chwilą, gdy doszło do obdarowanego w taki sposób, że mógł on zapoznać się z jego treścią (art. 61) 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: