Umowa między jedynym wspólnikiem a spółką

Pytanie:

"Na podstawie art. 173 par. 2 kodeksu spółek handlowych, czynności prawne dokonywane pomiędzy jedynym wspólnikiem, będącym jednocześnie jedynym członkiem zarządu, a spółką, wymagają dla swej ważności formy aktu notarialnego. Czy odsprzedaż jednego udziału, rozwiązuje ograniczenia nakładane przez art. 173? "

Odpowiedź prawnika: Umowa między jedynym wspólnikiem a spółką

Ograniczenia formy składania oświadczeń woli spółce przez wspólnika dotyczą wyłącznie spółki jednoosobowej, zatem, jezeli spółka nie jest jednoosobowa (poprzez sprzedaż udziału), niezależnie od osoby drugiego ze wspólników, ograniczenia z art. 173 par. 2 ksh nie bedą miały zastosowania. Wejdą natomiast zasady dotyczące umów zawieranych przez spółkę z członkiem jej zarządu.

 


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika