Umowa między jedynym wspólnikiem a spółką

Pytanie:

Na podstawie art. 173 par. 2 kodeksu spółek handlowych, czynności prawne dokonywane pomiędzy jedynym wspólnikiem, będącym jednocześnie jedynym członkiem zarządu, a spółką, wymagają dla swej ważności formy aktu notarialnego. Czy odsprzedaż jednego udziału, rozwiązuje ograniczenia nakładane przez art. 173?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Ograniczenia formy składania oświadczeń woli spółce przez wspólnika dotyczą wyłącznie spółki jednoosobowej, zatem, jezeli spółka nie jest jednoosobowa (poprzez sprzedaż udziału), niezależnie od osoby drugiego ze wspólników, ograniczenia z art. 173 par. 2 ksh nie bedą miały zastosowania. Wejdą natomiast zasady dotyczące umów zawieranych przez spółkę z członkiem jej zarządu.

 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: