Upadłość - oświadczenie o spłaconych długach

Pytanie:

"Jaką formę ma mieć oświadczenie o spłatach wierzytelności wymagane przez prawo upadłościowego i jakich dotyczy ono wierzytelności? "

Odpowiedź prawnika: Upadłość - oświadczenie o spłaconych długach

Oświadczenie o spłatach wierzytelności dokonanych w terminie sześciu miesięcy przed dniem złożenia wniosku powinno mieć zwykła formę pisemną. Przepisy bowiem nie przewidują żadnej szczególnej formy, jak np. formy aktu notarialnego. Oświadczenie stanowi załącznik do wniosku dłużnika o ogłoszenie upadłości. Oświadczenie ma dotyczyć wierzytelności oraz innych długów dłużnika, które zostały spłacone w terminie sześciu miesięcy przed dniem złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika