Upadłość spółki a egzekucja

Pytanie:

"Co się dzieje z rozpoczętymi egzekucjami przeciwko spółce akcyjnej gdy zostanie ogłoszona upadłość? Czy są one kontynuowane przez komornika czy też wszystkie czynności dotyczące zbycia majątku przejmuje syndyk?"

Odpowiedź prawnika: Upadłość spółki a egzekucja

Zgodnie z art. 63 Prawa upadłościowego, postępowanie egzekucyjne wszczęte przed ogłoszeniem upadłości, z chwilą ogłoszenia upadłości podlega zawieszeniu. Roszczenia wierzycieli mogą być zgłoszone do masy upadłości. Po uprawomocnieniu się postanowienia o ogłoszeniu upadłości, postępowanie egzekucyjne ulega umorzeniu. Wobec tego komornik jest pozbawiony dokonywania dalszych czynności egzekucyjnych. Spieniężenie majątku będzie obowiązkiem syndyka.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika