e-prawnik.pl Porady prawne

Archiwum

34 Artykułów


39 Pytań i odpowiedzi


0 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Postępowanie układowe w przypadku egzekucji

  "Czy wierzytelności objęte egzekucją mogą podlegać postępowaniu układowemu? "

  Postępowanie układowe w przypadku egzekucji
 • Postępowanie układowe i wierzytelności

  "Czy jest możliwe i zgodne z prawem umieszczenie w umowie handlowej, pomiędzy dostawcą towarów i ich odbiorcą, klauzuli o wyłączeniu dostawcy z postępowania układowego, jeżeli takie postępowanie zostałoby otwarte w przyszłości? Czy w przypadku (...)"

  Postępowanie układowe i wierzytelności
 • Zarząd majątkiem przez syndyka

  "W przypadku ogłoszenia upadłości w opcji likwidacyjnej, jak wygląda procedura odwołania zarządu przez syndyka, czy następuje to automatycznie, rozwiązania umowy z dotychczasowymi pracownikami (automatycznie?) i sposobu przekazania spółki syndykowi? (...)"

  Zarząd majątkiem przez syndyka
 • Spis wierzycieli

  "Czy w postępowaniu układowym do spisu wierzycieli i podaniu należności oraz terminów płatności należy podać również kwotę odsetek?"

  Spis wierzycieli
 • Zawieszenie postępowania egzekucyjnego

  "Wystąpiłem z powództwem przeciwegzekucyjnym z wnioskiem o zabezpieczenie powództwa przez zawieszenie postępowania egzekucyjnego. Sąd takie postanowienie zabezpieczające wydał. Odpis postanowienia złożyłem komornikowi. Co powinien zrobić komornik? (...)"

  Zawieszenie postępowania egzekucyjnego
 • Postępowanie ukladowe - hipoteka

  "W myśl ustawy o postępowaniu układowym wierzytelności zabezpieczone hipoteką na co najmniej miesiąc przed otwarciem postępowania układowego nie są objęte tym układem. Co się dzieje kiedy dłużnik tuż przed otwarciem postępowania sprzeda (...)"

  Postępowanie ukladowe - hipoteka