Zgoszenie wierzytelności - postępowanie układowe

Pytanie:

"Jakie wymogi i jakie informacje powinno zawierać pismo do Sądu w sprawie zgłoszenia wierzytelności wobec Postanowienia Sądu o otwarciu postępowania układowego, w którym wyznacza datę zgłoszenia wierzytelności."

Odpowiedź prawnika: Zgoszenie wierzytelności - postępowanie układowe

Treść zgłoszenia wierzytelności w postepowaniu układowym określony jest w § 2 art. 37 Prawa o postępowaniu układowym. Zgodnie z tym przepisem w zgłoszeniu wierzyciel powinien wymienić sumę wierzytelności, tytuł jej powstania oraz dowody na istnienie takiej wierzytelności. Zgłoszenie musi nastąpić przed upływem terminu określonego w postanowieniu.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika