Usprawiedliwienie nieobecności na rozprawie

Pytanie:

"Mam wezwanie do sądu w sprawie alimentów. Ale w tym samym czasie mam maturę. Jakie usprawiedliwienie muszę napisać, że nie stawię się na tą rozprawę? O alimenty stara się także siostra i mama."

Odpowiedź prawnika: Usprawiedliwienie nieobecności na rozprawie

Data matury jest faktem znanym powszechnie. Zatem wystarczy napisać do sądu pismo, w którym poda się fakt zdawania matury w danej dacie, oraz udowodni, że właśnie się do niej przystępuje. Można np. zażądać od dyrektora szkoły zaświadczenia o byciu uczniem klasy maturalnej, lub nawet o przystępowaniu do matury w danej dacie. Ważnym jest, aby dokumenty te dotarły do sądu przed rozprawą.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika