Wadliwość materiałów budowlanych

Pytanie:

"Na jakiego rodzaju ochronę prawną, na jakie przepisy mogę się powoływać w przypadku zakupu materiałów budowlanych, które potem okażą się wadliwe?"

Odpowiedź prawnika: Wadliwość materiałów budowlanych

Sytuacja jest zróżnicowana, w zależności czy kupowane przez Pana/Panią materiały budowlane związane są z wykonywaną działalnością gospodarczą czy też nie. Jeżeli materiały budowlane kupowane są przez osobę fizyczną w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą, w takim przypadku zastosowanie znajdują przepisy ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej. W celu uzyskania szerszych informacji o odpowiedzialności sprzedawcy związanych ze sprzedażą konsumencką prosimy zapoznać się z poradą Odpowiedzialność sprzedawcy wynikająca z ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej. Jeżeli zaś materiały budowlane nabywane są w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą lub zawodową, zastosowanie znajdą przepisy kodeksowe dotyczące rękojmi za wady fizyczne. Więcej informacji na ten temat uzyska Pan/Pani po zapoznaniu się z poradą Rękojmia za wady towaru poza sprzedażą konsumencką.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika