Wartość wkładu mieszkaniowego

Pytanie:

"Czy wkład mieszkaniowy w wysokości 11 tys. zł, podany przez Spółdzielnię Mieszkaniową do sądu w sprawie o podział majątku wspólnego, będzie zrewaloryzowany i będzie większy, tj. czy będzie przeliczany po cenach wolnorynkowych? Jest to mieszkanie lokatorskie."

Odpowiedź prawnika: Wartość wkładu mieszkaniowego

Spółdzielnia ma obowiązek dokonywać waloryzacji wkładu. W związku z tym podana kwota jest najprawdopodobniej kwotą już zwaloryzowaną (trzeba o to zapytać we właściwej spółdzielni). W związku z powyższym brany będzie pod uwagę wkład mieszkaniowy podany przez spółdzielnię.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika