Wybór przedstawiciela załogi

Pytanie:

"Czy są jakieś obowiązujące procedury wyboru przedstawicela załogi, z którym pracodawca powinien uzgadniać zmiany w wewnątrzzakładowym prawie pracy? Jeśli nie, to jak przykładowo może to wyglądać? "

Odpowiedź prawnika: Wybór przedstawiciela załogi

W kodeksie pracy nie określono sposobu wyboru reprezentanta pracowników do kontaktu z pracodawcą. Wobec tego wybór może zostac dokonany według zasad ustalonych przez samych pracowników. Może to być procedura składająca się z dwóch etapów: 1. zgłaszania kandydatur 2. głosowania całej załogi. Możliwe są tu różne modyfikacje dotyczące procedury wyborczej, jednak przedstawiony schemat jest najprostszy i w związku z tym najbardziej przejrzysty.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika