Wycena majątku przeksztacanej spółki cywilnej

Pytanie:

"Czy przy przekształcaniu spółki cywilnej w jawną jest obowiązek wyceny majątku firmy i czy podlega on obowiązkowi badania przez biegłego rewidenta?"

Odpowiedź prawnika: Wycena majątku przeksztacanej spółki cywilnej

Przy przekształceniu spółki cywilnej w spółkę jawną wymagane jest sporządzenie bilansu, gdy spółka cywilna prowadziła pełną księgowość rachunkową. Sporządza go spółka wraz ze sprawozdaniem dodatkowym, który przedkłada przy rejestracji spółki jawnej. Tak sporządzony bilans podlega sprawdzeniu przez biegłego rewidenta, gdy wartość obrotów w roku podatkowym spółki cywilnej przekracza kwotę 400.000 euro.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika