e-prawnik.pl Porady prawne

Wyłączenie reprezentacji opiekuna ubezwłasnowolnionego

Pytanie:

W jakich sytuacjach opiekun ubezwłasnowolnionego nie może być jego reprezentantem?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Wyłączenie reprezentacji opiekuna ubezwłasnowolnionego

19.3.2012

Ustawodawca wyłącza możliwość reprezentacji osoby ubezwłasnowolnionej przez jej opiekuna w sytuacjach, o których mowa w art. 159 § 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego:

Art. 159. § 1. Opiekun nie może reprezentować osób pozostających pod jego opieką:

1) przy czynnościach prawnych między tymi osobami;

2) przy czynnościach prawnych między jedną z tych osób a opiekunem albo jego małżonkiem, zstępnymi, wstępnymi lub rodzeństwem, chyba że czynność prawna polega na bezpłatnym przysporzeniu na rzecz osoby pozostającej pod opieką.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ