Wymiar urlopu wypoczynkowego

Pytanie:

Pracownica zatrudniona na pełnym etacie, przebywała na urlopie macierzyńskim do dn. 15 lutego br. Do dnia 23 marca br. wykorzystuje urlop wypoczynkowy za 2010 r. Czy przysługuje jej urlop wypoczynkowy i w jakim wymiarze za 2011 w sytuacji, gdy pracownica chce przejść na urlop wychowawczy. W jakim wymiarze pracownicy przysługuje urlop wypoczynkowy za 2011, gdy chce przejść na urlop wychowawczy?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Wymiar urlopu wypoczynkowego określa art. 154 § 1 k.p. Wynosi on 20 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony krócej niż 10 lat lub 26 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony co najmniej 10 lat. Dotyczy to także sytuacji, gdy pracownica chce przejść na urlop wychowawczy w ciągu roku. Oznacza to, że przed przejściem na taki urlop przysługuje jej prawo do 20 lub 26 dni urlopu wypoczynkowego.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: