e-prawnik.pl Porady prawne

Wymóg pisemnego sporządzenia umowy pożyczki na piśmie

Pytanie:

Chciałbym pożyczyć od znajomego 2000zł, czy powinniśmy sporządzić umowę na piśmie?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Wymóg pisemnego sporządzenia umowy pożyczki na piśmie

1.12.2011

Tak, zgodnie bowiem z art. 720 par. 2 Kodeksy Cywilnego, Umowa pożyczki, której wartość przenosi pięćset złotych, powinna być stwierdzona pismem.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ