Wynagrodzenie inspektora nadzoru budowlanego

Pytanie:

Czy jest gdzieś zapisane od czego zależy wysokość wynagrodzenia inspektora nadzoru przy danej budowie?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Sposób ustalania wynagrodzenia inspektora nadzoru budowlanego określa rozporządzenie: "Określenie stanowisk urzędniczych, wymaganych kwalifikacji zawodowych, stopni służbowych urzędników służby cywilnej, mnożników do ustalania wynagrodzenia oraz szczegółowych zasad ustalania i wypłacania innych świadczeń przysługujących członkom korpusu służby cywilnej."  

Inspektor nadzoru budowlanego może być zatrudniony na stanowisku specjalistycznym w służbie cywilnej (starszy inspektor) lub na stanowisku wspomagającym. Mnożnik kwoty bazowej służący do ustalenia wynagrodzenia zasadniczego dla tych osób wynosi odpowiednio od 0,480 do 4,340 oraz 0,480 do 2,713. Kwota bazowa określana jest corocznie w ustawie budżetowej. Inspektorom nadzoru budowlanego przysługują dodatki: inspekcyjno-kontrolny (ustalany na okres roku w wysokości od 100 do 500 zł) oraz za wysługę lat.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (3)

były urzędas.

14.5.2012 12:56:36

Re: Wynagrodzenie inspektora nadzoru budowlanego

Juccy, bzdury wypisujesz. jako inspektor nadzoru budowlanego (czy to pracujesz w powiatowym czy wojewódzkim czy w urzędzie maista) podpisujesz tzw. "lojalke" gdzie oświadczasz, ze nie "dorabiasz" na boku np. prowadząc swoja działalnośc czy robiąc projekty itp. łżesz i nie pracujesz w instytucji pańswowej - nie judź i nie podburzaj ludzi. ja przepracowałem w urzędzie 5 lat - niedawno się zwolniłem bo zarabiałem 1700zł na reke będąc starszym inspektorem budowlanym w powiatowym.

Karol

10.5.2011 14:5:57

Re: Wynagrodzenie inspektora nadzoru budowlanego

Rozumiem że stawka bazowa, jest stawką wynagrodzenia brutto?

Juccy

31.3.2011 14:48:49

Re: Wynagrodzenie inspektora nadzoru budowlanego

Jestem inspektorem nadzoru budowlanego od 10 lat. Moje wynagrodzenie to 4500 PLN brutto. Oczywiście , nie wliczam dochodów z prowadzenia własnego biura i firmy. Biuro : około 2000 PLN / m-c Firma : różnie 3000 - 10000 PLN / m-c (zależy od sezonu)

Pokaż wszystkie komentarze (3)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • Katastrofa budowlana

  Katastrofa w znaczeniu potocznym języka polskiego to wydarzenie nagłe, tragiczne w skutkach, w którym ktoś ucierpiał lub poniósł śmierć, które spowodowało straty materialne. (...)

 • Pozwolenie na budowę czy zgłoszenie - wykaz prac remontowych

  W ostatnim czasie nasiliły się kontrole przeprowadzane przez Powiatowe Inspektoraty Nadzoru Budowlanego w całym kraju, a w szczególności w Warszawie. Jest to dobra okazja, ażeby przypomnieć, (...)

 • Projekty dot. branży budowlanej

  1 września rozpoczęły się konsultacje publiczne projektów ustaw regulujących funkcjonowanie administracji budowlanej oraz zawodów architekta, inżyniera budownictwa i urbanisty. Chodzi (...)

 • Najniższa krajowa 2018 - ile wynosi najniższa krajowa brutto i netto?

  Wzrosła najniższa krajowa. Od 1 stycznia 2018 roku pracowników otrzymujących minimalne wynagrodzenie za pracę czeka podwyżka. Płaca minimalna wzrośnie wtedy do 2.100 złotych. To o 5% i jednocześnie (...)

 • Nakaz rozbiórki a kara grzywny

  Prawo budowlane w art. 48 oraz 49b przewiduje nakazanie przez właściwy organ w drodze decyzji administracyjnej rozbiórki obiektu budowlanego, lub jego części, będącego w budowie albo wybudowanego (...)

NA SKÓTY