czy mogę otrzymać wypowiedzenie po operacji mając umowę na czas nieokreślony?

Pytanie:

"Jestem zatrudniona na czas nieokreślony. Mam skierowanie na operację. Jeżeli wrócę czy mogę wtedy otrzymać wypowiedzenie warunków pracy. (Jeżeli wrócę po zwolnieniu chorobowym - czy będzie to zgodne z kodeksem)."

Odpowiedź prawnika: czy mogę otrzymać wypowiedzenie po operacji mając umowę na czas nieokreślony?

Niewątpliwie pracodawca nie może wypowiedzieć pracownikowi warunków pracy podczas jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy. Brak formalnych przeciwwskazań do dokonania takiej czynności prawnej po powrocie pracownika do pracy. Podobna sytuacja odnosi się do rozwiązania umowy o pracę za wypowiedzeniem, z ta mała różnicą, iż w przypadku gdyby pracownik był niezdolny do pracy wskutek choroby, która trwałaby przez łączny okres pobierania z tego tytułu wynagrodzenia i zasiłku (około 6 miesięcy), pracodawca może rozwiązać umowę o prace bez wypowiedzenia.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika