e-prawnik.pl Porady prawne

Wyrażenie zgody na przejęcie długu

Pytanie:

Kto powinien wyrazić zgodę na przejęcie długu od dotychczasowego dłużnika?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Wyrażenie zgody na przejęcie długu

3.1.2012

Zgodnie z art. 522 Kodeksu cywilnego umowa o przejęcie długu powinna być pod nieważnością zawarta na piśmie. To samo dotyczy zgody wierzyciela na przejęcie długu. Z kolei Przejęcie długu może nastąpić:

a. przez umowę między wierzycielem a osobą trzecią za zgodą dłużnika; oświadczenie dłużnika może być złożone którejkolwiek ze stron;

b. przez umowę między dłużnikiem a osobą trzecią za zgodą wierzyciela; oświadczenie wierzyciela może być złożone którejkolwiek ze stron; jest ono bezskuteczne, jeżeli wierzyciel nie wiedział, że osoba przejmująca dług jest niewypłacalna.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ