Żądanie separacji w apelacji od rozwodu

Pytanie:

"Czy w apelacji wniesionej od wyroku oddalającego powództwo o rozwód można dokonać zmiany roszczenia i domagać się orzeczenia separacji?"

Odpowiedź prawnika: Żądanie separacji w apelacji od rozwodu

Żądanie separacji jest żądaniem innym, niż żądanie rozwodu. Przepis art. 383 kodeksu postępowania cywilnego zabrania występowania z nowymi roszczeniami w postępowaniu apelacyjnym. W związku z powyższym nie jest dopuszczalne zgłoszenie żądania separacji w sprawie o rozwód, w postępowaniu przed sądem II instancji.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika