Zameldowanie a wysłanie listu poleconego

Pytanie:

"Czy do otrzymania listu poleconego konieczne jest zameldowanie adresata pod podanym (w liście) adresem? "

Odpowiedź prawnika: Zameldowanie a wysłanie listu poleconego

Listem poleconym w rozumieniu przepisów dotyczących warunków świadczenia usług pocztowych jest taki list przyjęty do przewozu i doręczenia za potwierdzeniem nadania, wyodrębniony w przewozie i doręczony za pokwitowaniem odbioru. Osoba nadawcy listu poleconego otrzymuje pisemne poświadczenie nadania takiego listu, a osoba odbierająca go powinna złożyć pisemne oświadczenie o przyjęciu takiej przesyłki. Istnienie stałego zameldowania po stronie adresata listu poleconego nie jest warunkiem nawiązania z podmiotem świadczącym usługi pocztowej umowy o przesłanie listu poleconego. Konsekwencją braku możliwości doręczenia przesyłki poleconej adresatowi jest jej zwrot nadawcy takiej przesyłki. Doręczyciel listu poleconego zobowiązany jest wręczyć go osobiście do rąk adresata.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika