Zameldowanie innej osoby w mieszkaniu a postępowanie egzekucyjne z nieruchomości dłużnika

Pytanie:

"Czy fakt zameldowania innej osoby w mieszkaniu dłużnika wpłynie na postępowanie egzekucyjne z nieruchomości dłużnika?"

Odpowiedź prawnika: Zameldowanie innej osoby w mieszkaniu a postępowanie egzekucyjne z nieruchomości dłużnika

Meldunek nie będzie miał żadnego wpływu na postępowanie egzekucyjne. Fakt, iż to osoba trzecia faktycznie zamieszkuje mieszkanie, w którym zameldowany jest dłużnik w żadnym wypadku nie wpłynie na egzekucję z ruchomości znajdujących się w tym mieszkaniu. Meldunek wskazywać jednak będzie komornikowi, gdzie w pierwszej kolejności może zastać dłużnika oraz gdzie prawdopodobnie znajdują się przedmioty do dłużnika należące. Jednak po powzięciu informacji, że dłużnik faktycznie nie włada mieszkaniem, w którym jest zameldowany, będzie starał się dowiedzieć, gdzie faktycznie znajdują się ruchomości należące do dłużnika. Wówczas będzie można wskazać odpowiednie mieszkanie, które faktycznie dłużnik zamieszkuje.Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika