Zameldowanie w domu własnościowym czy wynajętym

Pytanie:

"Czy kupując dom na własność w odległości 30-40 km od miejsca stałego zamieszkania, muszę się wymeldować ze stałego zameldowania ' dotychczas umowa najmu/ i zameldować na stałe w nowo zakupionym, lecz nie zamieszkanym domu mieszkalnym ?"

Odpowiedź prawnika: Zameldowanie w domu własnościowym czy wynajętym

Zgodnie z obowiązującym w Polsce obowiązkiem meldunkowym, każdy zobowiązany jest zameldować się w miejscu pobytu stałego. Można mieć tylko jedno miejsce pobytu stałego i w związku z tym tylko jedno miejsce zameldowania stałęgo. Jeżeli więc w nowo-wybudowanym domu zamierza Pan/i przebywać z zamiarem pobytu stałego, należy wymeldować się z dotychczasowego miejsca zameldowania i zameldować się w nowym miejscu.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika