Zapis umowny o wypowiedzeniu umowy dzierżawy

Pytanie:

Czy w umowie na dzierżawę gruntów rolnych na czas oznaczony (np. 10 lat) można zastrzec że : "Umowa dzierżawy może być wypowiedziana przez każdą ze stron na koniec marca lub września z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia, jeżeli zaistnieją ważne przesłanki ekonomiczne lub społeczne w prowadzeniu racjonalnej gospodarki rolnej lub leśnej."

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Umowa zawarta na czas oznaczony nie może być wypowiedziana. W związku z tym umowa dzierżawy zawarta na czas oznaczony (10 lat) nie może zawierać klauzul o wypowiedzeniu. W każdym razie wypowiedzenie takiej umowy będzie nieskuteczne, chyba że dzierżawca bez zgody wydzierżawiającego oddał przedmiot dzierżywy w bezpłatne używanie albo w poddzierżawę (art. 698 k.c.).

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: