Zawiadomienie o wypełnieniu weksla in blanco

Pytanie:

"Czy można bezpośrednio wręczyć wystawcy weksla pismo zawiadamiające o wypełnieniu weksla in blanco (o ile oczywiście je w ogóle przyjmie), z określeniem kwoty, daty i miejsca zapłaty weksla i wezwaniem do jego zapłaty, czy tylko pismem poleconym skoro tak było ustalone w deklaracji do weksla in blanco?"

Odpowiedź prawnika: Zawiadomienie o wypełnieniu weksla in blanco

Takie osobiste zawiadomienie poprzez wręczenie pisma jest dopuszczalne. Oczywiście warunkiem jest, aby osoba zawiadamiana potwierdziła pisemnie na kopii takiego pisma, że się z nim zapoznała. Będzie to warunkiem skutecznego zapoznania się wystawcy weksla o fakcie wypełnienia weksla. Zawiadomienie poprzez wysłanie listu poleconego może zostać dokonane poprzez doręczenie osobiste (potwierdzone), gdyż wskazywało będzie, (po potwierdzeniu) że z tym pismem zapoznał się wystawca. Jeśli wystawca odmawia przyjęcia pisma należy je wysłać listem poleconym. Będzie to dowód skutecznego doręczenia pisma.


Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika