e-prawnik.pl Porady prawne

Zawieszenie orzeczonej kary

Pytanie:

Kiedy dostaje się wyrok w zawieszeniu? Czy to prawda, że osoby, które popęniły przestępstwo po raz pierwszy w życiu mogą dostać wyrok w zawieszeniu?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Zawieszenie orzeczonej kary

22.4.2002

Zawieszenie wykonania orzeczonej kary jest jednym ze środków polegających na poddanie sprawcy próbie. Art. 69. § 1. Kodeksu karnego stanowi, że sąd może warunkowo zawiesić wykonanie orzeczonej kary pozbawienia wolności nie przekraczającej 2 lat, kary ograniczenia wolności lub grzywny orzeczonej jako kara samoistna, jeżeli jest to wystarczające dla osiągnięcia wobec sprawcy celów kary, a w szczególności zapobieżenia powrotowi do przestępstwa. Zawieszając wykonanie kary, sąd bierze pod uwagę przede wszystkim postawę sprawcy, jego właściwości i warunki osobiste, dotychczasowy sposób życia oraz zachowanie się po popełnieniu przestępstwa. W każdym wypadku zawieszenie wykonania kary zależy od uznania sądu.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

Re: Zawieszenie orzeczonej kary

lukasz

19.11.2013 16:18:34

Re: Zawieszenie orzeczonej kary

pisz apelację ale najpierw o sętęcje czyli o uzasadnienie wyroku

Re: Zawieszenie orzeczonej kary

Adam

6.5.2012 22:16:50

Re: Zawieszenie orzeczonej kary

Dzień dobry mam takie pytanie ponieważ dostałem wyrok 2lat i sześć miesięcy pozbawienia wolnośi z tym że byłem tymczasowo aresztowany od 10.11.2011 do 12.04.2012 wyszłem ze sprawy do uprawomocnienia się wyroku chciałem zapytać czy jest jakaś możliwość zawisić karę?

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ