Zgłoszenie pełnomocnictwa do urzędu skarbowego

Pytanie:

W działalności gospodarczej, która prowadzę chciałabym udzielić pełnomocnictwa memu znajomemu do podpisywania umów i zaciągania zobowiązań. Znaczki opłaty skarbowej są ogólnie dostępne i na pełnomocnictwie mogę nakleić. Czy pełnomocnictwo ogólne bądź rodzajowe należy rejestrować w Urzędzie Skarbowym?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Ustawa o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników określa informacje, które podatnik udostępnia oraz dokumenty, które przedkłada dokonując zgłoszenia identyfikacyjnego w Urzędzie Skarbowym. Wszelkie dane udostępniane w związku z tym zgłoszeniem, podatnik ma obowiązek aktualizować. Wśród dokumentów wymienionych w art. 5 ust. 4b ustawy nie został wymieniony dokument udzielenia pełnomocnictwa. Ponadto, czynność udzielenia pełnomocnictwa nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. W związku powyższym brak obowiązku zgłaszania udzielonego pełnomocnictwa w Urzędzie Skarbowym.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: