Zlecenie a działalność gospodarcza

Pytanie:

"Czy osoba prowadząca działalność gospodarczą może zawierać umowy zlecenia na usługi zawarte w zakresie jego działalności?"

Odpowiedź prawnika: Zlecenie a działalność gospodarcza

Oczywiście. Prowadząc działalność gospodarczą można zawierać umowy zlecenie na wykonanie pewnych prac czy usług pod warunkiem, że ich zakres będzie pokrywał się z zakresem prowadzonej działalności uwidocznionej na zaświadczeniu o wpisie do ewidencji.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Pielucha 2013-05-22 21:04:19

    mam umowę zleceni z państwowym pogotowiem na świadczenie usług medycznych, umowa była sporzadzona przed założeniem DG o wpisie do ewidencji na działalność medyczną.Pogotowie z tej umowy odprowadza mi składki zdrowotne oraz podatek. Czy ja tę umowę zlecenie mogę wykonywać w ramach mojej działalności i jak mam to zrobić. Bardzo proszę o pomoc.

  • owl 2012-04-27 16:06:57

    w ogóle nie wnikliwa odpowiedź, bo przecież oczywiście może wykonywać każde zlecenie, na działalność musi brać te które ma w zakresie, pozostałe może poza działalnością


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika