e-prawnik.pl Porady prawne

Złożenie pozwu na urzędowym formularzu w postępowaniu uproszczonym

Pytanie:

Kiedy w postępowaniu uproszczonym pozew należy złożyć na urzędowym formularzu?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Złożenie pozwu na urzędowym formularzu w postępowaniu uproszczonym

12.12.2011

Zgodnie z art. 505 z ind. 1 kodeksu postępowania cywilnego przepisy o postępowaniu uproszczonym stosuje się w sprawach o roszczenia wynikające z umów, jeżeli wartość przedmiotu sporu nie przekracza dziesięciu tysięcy złotych, a w sprawach o roszczenia wynikające z rękojmi, gwarancji jakości lub z niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową sprzedaży konsumenckiej, jeżeli wartość przedmiotu umowy nie przekracza tej kwoty.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ