e-prawnik.pl Porady prawne

Zmiana nazwy sp.z o.o.

Pytanie:

Firma zagraniczna posiada 100% udziałów w spółce z o.o. działającej na terytorium RP. Czy zmiana nazwy (w tym przypadku jedynie rozszerzenie nazwy) wspólnika zagranicznego powoduje konieczność zgłoszenia tego faktu w KRS? Zaznaczam, że w spółce zagranicznej będącej jedynym wspólnikiem w sp. z o.o. nie ulega zmianie struktura własnościowa, siedziba i władze spółki - rozszerzona zostaje jedynie nazwa podmiotu zagranicznego - wspólnika.

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Zmiana nazwy sp.z o.o.

4.1.2003

W przedstawionym zapytaniu jest mowa o nazwie jedynego wspólnika spółki z o.o. Zgodnie z art. 166 ar. 2 kodeksu spółek handlowych, zgłoszenie do Krajowego Rejestru Sądowego spółki jednoosobowej powinno zawierać imię i8 nazwisko albo firmę (nazwę)i siedzibę oraz adres jedynego wspólnika, a także wzmiankę, że jest on jedynym wspólnikiem. Wszelkie zmiany w tym zakresie, stosownie do przepisu art. 168 podlegają zgłoszeniu do KRS. Dlatego też zmiana nazwy (firmy) jedynego wspólnika, pomomo braku zmian w strukturze własnościowej, podlega wpisowi do Krajowego Rejestru Sądowego.

 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Re: Zmiana nazwy sp.z o.o.

Ajka

20.1.2010 9:43:9

Re: Zmiana nazwy sp.z o.o.

Witam! A czy jest potrzebna zmiana aktu zalozycielskiegi spolki z.o.o. w przypadku zmiany nazwy sp. z o.o. -- czyli wizyta u notariusza? Poozdrawiam


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ