Zmiana składu osobowego spółki jawnej

Pytanie:

"Czy można zmienić ( rozszerzyć ) skład osobowy spółki jawnej i co należy w tym celu zrobić oraz od kiedy taka zmiana obowiązuje ( czy tą datę można dowolnie ustalać w aneksie do umowy spółki stwierdzającym tą zmianę)."

Odpowiedź prawnika: Zmiana składu osobowego spółki jawnej

Rozszerzenie składu osobowego spółki jawnej jest możliwe tylko i wyłącznie w drodze zmiany umowy spółki. Do zmiany umowy spółki konieczna jest zgoda wszystkich wspólników, chyba że sama umowa spółki stanowi inaczej. Umowa spółki może bowiem stanowić, że do zmiany umowy spółki nie będzie konieczna zgoda wszystkich wspólników. Po dokonaniu zmiany umowy wszyskie dane dotyczące nowego wspólnika powinny zostać zgłoszone sądowi rejestrowemu. Wstąpienie do spółki nowego wspólnika obowiązuje od momentu dokonania zmiany samej umowy spółki.

 


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika