Zmiana sposobu użytkowania nieruchomości

Pytanie:

Jakich formalności trzeba dopełnić przy zmianie sposobu użytkowania nieruchomości?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z art. 71 ust. 2 pkt 4 ustawy prawo budowlane zmiana sposobu użytkowania obiektu
budowlanego lub jego części wymaga zgłoszenia właściwemu organowi. W zgłoszeniu należy
określić dotychczasowy i zamierzony sposób użytkowania obiektu budowlanego lub jego części.
Do zgłoszenia należy dołączyć m. in. zaświadczenie wójta, burmistrza albo prezydenta miasta o
zgodności zamierzonego sposobu użytkowania obiektu budowlanego z ustaleniami
obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: