Zmiana w składze wspólników a aktualizacja wpisu

Pytanie:

Czy na liście wspólników przesyłanej do właściwego sądu prowadzącego rejestr przedsiębiorców KRS, należy zamieszczać jakieś dodatkowe informacje po skreśleniu niektórych wspólników z listy wspólników, w związku z umorzeniem udziałów po zmarłych wspólnikach z czystego zysku bez zmiany wartości udziałów pozostałych wspólników?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

W Krajowym Rejestrze Sądowym ujawnia się tych wspólników, którzy mają co najmniej 10% udziałów w spółce (art. 38 pkt 8 lit. c ustawy o KRS). Jeżeli więc w wyniku umorzenia udziałów (choćby z czystego zysku) zmieniła się struktura wspólników, należy ten fakt zgłosić do KRS-u.

 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • Kupując telewizor, sprawdź jego parametry...

  Zbliża się zmiana standardu naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce. Kupując nowy telewizor, warto upewnić się, że będzie on w stanie poprawnie odbierać treści nadawane w standardzie DVB-T2/HEVC. (...)

 • Ogólne zasady przekształcania spółek w k.s.h

  Kodeks spólek handlowych przewiduje możliwość przekształcenia spółek handlowych, to jest spólki jawnej, spółki komandytowej, spółki komandytowo - akcyjnej, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (...)

 • Spółka komandytowa - Zasady funkcjonowania spółki komandytowej

  Jeżeli posiadasz czas, umiejętności oraz pomysł na zrealizowanie danego przedsięwzięcia a Twój znajomy posiada kapitał który chciałby korzystnie ulokować to wówczas możecie (...)

 • Zgromadzenia wspólników przez Internet?

  Prezydent Andrzej Duda skierował do Sejmu projekt zmiany ustawy – Kodeks spółek handlowych dotyczący możliwości udziału w zgromadzeniu wspólników spółki przy wykorzystaniu (...)

 • Nowe zasady handlu w galeriach

  Ministerstwo Zdrowia, we współpracy z Ministerstwem Rozwoju – w odpowiedzi na głos przedsiębiorców – wprowadziło zmiany w rozporządzeniu dotyczącym handlu w galeriach handlowych. (...)

NA SKÓTY