Zniesienie służebności gruntowej bez wynagrodzenia

Pytanie:

Czy właściciel nieruchomości obciążonej może żądać zniesienia służebności gruntowej bez wynagrodzenia?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Jedną z podstaw zniesienia służebności jest art. 295 kodeksu cywilnego, który stanowi, iż:
Jeżeli służebność gruntowa utraciła dla nieruchomości władnącej wszelkie znaczenie, właściciel
nieruchomości obciążonej może żądać zniesienia służebności bez wynagrodzenia.
Tak byłoby w sytuacji, gdyby np.: do nieruchomości władnącej doprowadzona została droga publiczna.
Co więcej na podstawie art. 293 kodeksu cywilnego służebność wygasa w razie niewykonywania
jej przez 10 lat.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY