e-prawnik.pl Porady prawne

Służebności

10 Artykułów


2 Informacji


252 Pytań i odpowiedzi


28 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Zablokowanie drogi koniecznej

  "Mam pełnomocny wyrok odnośnie użytkowania drogi koniecznej, wszystkie płatności zostały zapłacone i mam prawo do korzystania jednak ten, od którego ta droga została zasądzona nadal utrudnia i nie mam prawa z niej korzystać. Stawia szlabany (...)"

  Zablokowanie drogi koniecznej
 • Opłaty za mieszkanie ze służebnością

  "Były mąż mojej córki zamieszkuje od 2 lat w moim mieszkaniu na podstawie bezpłatnej osobistej służebności wieczystej. Przez półtora roku, ponieważ sam zamieszkiwał, opłacał czynsz, opłaty za energię elektryczną i gaz ze swojego (...)"

  Opłaty za mieszkanie ze służebnością
 • Wynagrodzenie za służebność drogi koniecznej

  "Nieruchomość nie ma odpowiedniego dostępu do drogi publicznej. Właścicielem nieruchomości, na której ma być ustanowiona służebność drogi koniecznej jest Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe. Czy podmiot Państwowe Gospodarstwo (...)"

  Wynagrodzenie za służebność drogi koniecznej
 • Opłata solidarna za drogę konieczną

  "Dostałam zaoczny wyrok, że mam natychmiastowo zapłacić kwotę 1800 złotych opłaty solidarnej za drogę konieczną, jak również solidarnie zwrot kosztów sądowych 655,19 złotych . Wyrok nie przedstawia żadnego uzasadnienia? Pytanie: (...)"

  Opłata solidarna za drogę konieczną
 • Czy służebność przesyłu się przedawnia?

  "Witam serdecznie, chciałabym Państwa prosić o opinię prawną w kwestii dotyczącej służebności przesyłu. Przez działkę moich rodziców przechodzą linie wysokiego napięcia. Z tego co udało mi się dowiedzieć od mojej mamy linie te postawione (...)"

  Czy służebność przesyłu się przedawnia?
 • Odszkodowanie za linie wysokiego napięcia przechodzącą nad działką.

  "W raz z moja żoną jesteśmy właścicielami działki, na której znajduje się nasz dom. Nad działką przechodzą linie wysokiego napięcia. Wcześniej nie interesowaliśmy się tą sprawą. Chcielibyśmy uzyskać odszkodowanie z tytułu służebności (...)"

  Odszkodowanie za linie wysokiego napięcia przechodzącą nad działką.