Zniewaga za pomocą internetu

Pytanie:

"Kto odpowiada i jaka kara grozi za komentarze wpisywane przez internautów do sondy internetowej utworzonej na stronie www? Jeśli pytanie jest natury ogólnej np. o funkjonowanie jakiejś instytucji a komentarze jakie dali internauci mogą obrażać dobre imię np. kierownictwa tej instytucji. "

Odpowiedź prawnika: Zniewaga za pomocą internetu

Odpowiada za to sprawca takiego pomówienia, a więc osoba która umieściła na stronie internetowej dany tekst. Na pewno nie można zrzucić odpowiedzialności na właściciela serwisu. Ci również praktycznie zawsze zamieszczają takie ostrzeżenie na swojej stronie. Oczywistym jest, że istnieją ogromne trudności w namierzeniu i wykryciu sprawcy.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • kiwi 2013-03-17 10:01:16

    witam, obrazilam moja kolezanke na FACEBOOKU (wyzwalam ja dosyc ostro), w stanie nietrzezwym, teraz ona chyba zacznie postepowanie karne. Jaka kare najprawdopodobniej dostane??


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika