e-prawnik.pl Porady prawne

Zwolnienie od służby wojskowej

Pytanie:

Proszę o odpowiedź czy istnieje prawna możliwość odwołania się od decyzji o powołaniu na okresowe ćwiczenia wojskowe osoby będącej jedynym żywicielem rodziny (gospodarstwo rolne).

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Zwolnienie od służby wojskowej

18.8.2003

Kwestie dotyczące ćwiczeń wojskowych żołnierzy rezerwy uregulowane są w rozporządzeniu ministra obrony narodowej z dnia 6 lutego 2001r. (Dz. U. 2001r. nr 13 poz. 118). Rozporządzenie to wymienia kategorie osób, które nie mogą być powołane do odbycia ćwiczeń wojskowych, jednakże w kategorii tej nie znajdują się osoby będące jedynymi żywicielami rodziny. W rozporządzeniu tym przewiduje się także możliwość zwolnienia z odbycia ćwiczeń wojskowych. Zwolnione z tych ćwiczeń mogą być m.in osoby, wobec których zaistniały "szczególnie uzasadnione okoliczności" (par. 21 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia). Wydaje się, że taka szczególnie uzasadnioną okolicznością jest okoliczność określona przez Pana w zapytaniu. Może Pan wnieść od decyzji o powołaniu do odbycia ćwiczeń wojskowych odwołanie za pośrednictwem dowódcy jednostki wojskowej, w której odbywają się ćwiczenia (par. 14 rozporządzenia).

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Re: Zwolnienie od służby wojskowej

Adam Pełka

17.4.2015 9:58:15

Re: Zwolnienie od służby wojskowej

Dzień dobry chciałem się dowieedzieć jak napisać podanie o zwolnienie ze służby wojskowej z powodu, dlatego że nie mam z kim zostawić dziecka.Ponieważ żona wyjechała za grznicę do pracy i jestem jedynym żywicielem rodziny. z góry bardzo dziękuje i czekam na wiadomość


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ