Zwrot kosztów partycypacji od TBS

Pytanie:

Wynajmuję mieszkanie w TBS. Regularnie je opłacam. Moja matka jest partycypantem, ale chce mieszkanie sprzedać, a ja wyprowadzić się z niego. Jak partycypant może pozbyć się mieszkania w TBS, odzyskując przy tym włożony wkład?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

W obecnym stanie prawnym sam najemca może być partycypantem. Kwota partycypacji jest zwracana w przypadku zakończenia najmu i opróżnienia lokalu. Te reguły dotyczą mieszkań wybudowanych za kredyty zaciągnięte na podstawie wniosków wstępnych o kredyt składanych od dnia 1 stycznia 2005 r. Z pytania wynika, że dotyczy ono mieszkania wybudowanego za kredyt zaciągnięty wcześniej. Stąd należy do niego stosować przepisy poprzednie, które zwrotu kwoty partycypacji nie przewidywały. Być może jednak co innego stanowi umowa zawarta przez Pańską mamę z TBS. Niektóre TBS-y zgadzają się na zwrot kosztów partycypacji.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

M

18.9.2016 14:16:6

Re: Zwrot kosztów partycypacji od TBS

Prosze o infomacje , moj Tata byl partycypantem TBS natomiast nigdy nie byl zameldowany tylko ja na pobyt czasowy do 2017 tata niestety zmarl, czy moge tam nadal mieszkac lub starac sie o zwrot partycypacji


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY