Chwila przejścia własności przy umowie na dostawę i wytworzenie

Pytanie:

W jakiej chwili przechodzi własność produktu na kupującego przy umowie na dostawę i wytwarzanie?

Masz inne pytanie do prawnika?

8.4.2011

Zespół<br />e-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Chwila przejścia własności przy umowie na dostawę i wytworzenie

    Strony mogą umownie regulować moment przejścia własności Produktu ze sprzedającego na kupującego. Jeżeli tak się nie stanie, należy przyjąć, że momentem tym jest chwila wydania rzeczy zgodnie z regulacją art. 548 §1 Kodeksu cywilnego.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Spadek po ojcu a Ubezwłasnowolniona siostra

Dzisiaj 20:54:50 przez: pitereko

Rekompensata za zmiane 2 lotów bez powiadomienia

Dzisiaj 11:30:31 przez: Bialy1920

Marcin

Wczoraj 17:15:42 przez: Mateusz30

Zamiana mieszkania komunalnego

Wczoraj 16:41:45 przez: PuszkaEnergatyka