Dotacje z programów unijnych

Pytanie:

Otrzymałem dotację w ramach działalności z programu 2007-2013, która jest zwolniona w pewnej części z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych. W jaki sposób udokumentowac ten zwolniony przychód, czy wpisywać do zeznania, czy ujmowac w kpir?

Masz inne pytanie do prawnika?

2.9.2009

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Dotacje z programów unijnych

Otrzymane przez podatnika dotacje są, co do zasady, opodatkowane podatkiem dochodowym, co wiąże się z obowiązkiem ich zaewidencjonowania w podatkowej księgi przychodów i rozchodów jako pozostały przychód. Dotacje zwolnione jednak z podatku dochodowego nie będą elementem przychodu służącym do obliczenia dochodu i podatku, zatem nie ma potrzeby ich wykazywania czy to w księdze przychodów i rozchodów czy to w zeznaniu rocznym PIT, w którym zgodnie z ogólną zasadą nie wykazuje się m.in. przychodów (dochodów) zwolnionych z opodatkowania na podstawie art. 21 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Allegro sprzedaż wirtualnych przedmiotów

9.1.2019 przez: bartekkuliga

Allegro sprzedaż wirtualnych przedmiotów

25.5.2018 przez: bartekkuliga

Podatek od sprzedaży nieruchomości

27.3.2018 przez: 3Magda