Ekwiwalent za urlop a FGŚP

Pytanie:

Czy roszczenia z tytułu ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wchodzą w zakres środków wypłacanych prze Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych?

Masz inne pytanie do prawnika?

16.7.2003

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Ekwiwalent za urlop a FGŚP

Tak, zgodnie z art. 6 ust. 2 pkt 3 lit. e, do środków wypłacanych z FGŚP wchodzi także wynagrodzenie za czas urlopu wypoczynkowego, a więc także ekwiwalent za niewykorzystany urlop.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Umowa na czas określony i jej wypowiedzenie

13.12.2019 przez: Katarzyna_P_

Zmiana pracy / Działalność

23.7.2018 przez: Marusieczek