Ksiegi rachunkowe sp. z o..o.

Pytanie:

Reprezentuję Spółka z o.o. która ma siedzibę w Krakowie i oddział niesamobilansujący się) w Warszawie. Czy jest możliwe, zgodnie z przepisami, prowadzenie księgi rachunkowej w Warszawie, czyli oddziale spółki. Księgowość jest prowadzona przy użyciu komputera. Spółce zależy, by dokumenty księgowe za bieżący rok obrotowy znajdowały się w Warszawie.

Masz inne pytanie do prawnika?

4.7.2003

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Ksiegi rachunkowe sp. z o..o.

Zgodnie z art. 11 ust. 1 ustawy o rachunkowości, księgi rachunkowe prowadzi się w siedzibie jednostki, czyli w analizowanym przypadku, w Krakowie. Jeżeli jednostka (czyli spółka) posiada oddziały, może ona prowadzić księgi rachunkowe tych oddziałów w siedzibie jednostki albo w siedzibie oddziałów. Jednakże jeżeli jednostka prowadzi księgi rachunkowe przy użyciu komputera, za równoznaczne z nimi traktuje się odpowiednio zasoby informacyjne rachunkowości, zorganizowane w formie oddzielnych komputerowych zbiorów danych, bazy danych lub wyodrębnionych jej części, [*bez względu na miejsce ich powstania i przechowywania.*]

 

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

SPRZEDAŻ SPÓŁKI Z O.O.

27.6.2020 przez: melady

Ja jako wspólnik w spółce z.o.o.

24.6.2020 przez: Magik22

SPÓŁKA A DG

11.5.2018 przez: tojak