Liczenie głosów oddanych podczas głosowania

Pytanie:

Czy podczas głosowania w spółce akcyjnej, głosy wstrzymujące się są w podsumowaniu liczone jako głosy przeciw? Proszę o podanie podstawy prawnej.

Masz inne pytanie do prawnika?

29.4.2006

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Liczenie głosów oddanych podczas głosowania

Zgodnie z art. 4. § 1 pkt. 9 ksh, głosy są to głosy: „za”, „przeciw” lub „wstrzymujące się” oddane podczas głosowania w sposób zgodny z ustawą, umową albo statutem spółki. Wynika z powyższego, że głosy wstrzymujące się należą do głosów oddanych, a to oznacza, że głosy te mają znaczenie takie jak głosy „przeciw”, gdyż aby przegłosować uchwałę liczy się głosy „za” i porównuje ich liczbę z wszystkimi głosami oddanymi, a więc z głosami „przeciw” i wstrzymującymi się.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Wyłączność PKD dla Spółek Akcyjnych

27.11.2015 przez: piotrtomaszewski

Udziały firmy

16.7.2015 przez: agnieszka.strozynska

Kazus - prawo gospodarcze

11.3.2011 przez: eha22