Montaż rolet razem z oknem

Pytanie:

Prowadzimy firmę usługowo-budowlaną. Montujemy okna i drzwi z własnym materiałem w budynkach i lokalach mieszkalnych. Często się zdarza tak, że klient zamawia okno razem z roletą wewnętrzną lub zewnętrzną lub z roletą w środku okna. Jaka stawkę VAT zastosować w budownictwie mieszkaniowym do montażu razem z oknem: rolety wewnętrznej, zewnętrznej i rolety w środku okna?

Masz inne pytanie do prawnika?

26.3.2012

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Montaż rolet razem z oknem

Na gruncie obowiązującego stanu prawnego w zakresie ustawy o podatku od towarów i usług, a w szczególności wskutek zmian wprowadzonych w roku 2011, organy podatkowe definitywnie odmawiają podatnikom możliwości stosowania obniżonej stawki VAT w przypadku rolet, moskitier, etc., nawet jeśli są montowane w budownictwie mieszkaniowym.

Można się zastanawiać, czy czyni różnicę dla oceny sytuacji fakt, że roleta (niezależnie od rodzaju) będzie montowana razem z oknem. Zapewne można próbować argumentować za tym, aby w takim przypadku znalazła zastosowanie stawka obniżona. Z uwagi jednak na powyższe stanowisko organów podatkowych, podatnik przed zastosowaniem obniżonej stawki VAT przy dostawie rolet razem z oknem powinien uzyskać potwierdzenie takiej praktyki w drodze interpretacji indywidualnej wydanej na jego rzecz.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Auto kupione w kraju bez opłaconej akcyzy.

31.3.2020 przez: wunderwafe